Akce pro Vás

center

Interaktivní výstava “Svět našimi smysly”

Kdy: 1. 10. 2015 – 23. 10. 2015, v kolik: po – pá 9:00 – 17:00
kde: Sál B. Bakaly – malý sál, Žerotínovo náměstí 6, Brno

VSTUP ZDARMA

VÝSTAVA JE PŘÍSTUPNÁ OD 9:00 – 13:00 PRO ŠKOLY NA OBJEDNÁVKU, OD 13:00 – 17:00 PRO VEŘEJNOST.
VÝSTAVA JE PŘÍSTUPNA POUZE VE VŠEDNÍ DNY.

V rámci projektu č. 3640057 s názvem „Rodina je jednou z nevyhnutelných podmínek štěstí“ probíhá interaktivní výstava “Svět našimi smysly”.
Interaktivní výstava zajímavou a sebezkušenostní cestou seznámí nejširší veřejnost s životem lidí se zdravotním znevýhodněním. Výstava přibližuje dětem i dospělým lidské smysly v několika podobách a jedinečným způsobem přibližuje svět nevidomých a neslyšících lidí, kteří mezi námi žijí.

Návštěvníci mají možnost si vyzkoušet, zda se na své smysly mohou spolehnout, dozví se a skrze různé činnosti alespoň z části vyzkouší, jaký je život s postižením, jaké pomůcky k usnadnění každodenních činností handicapovaní lidé používají, jak se baví nebo jak mohou pracovat.V rámci výstavy Svět našimi smysly proběhne i výstava Příběhy výtvarných děl z arteterapie. Tato výstava prezentuje soubor artefaktů dětí i dospívajících a současně i proces tvorby zaznamenaný na vystavených fotografiích.

Výstava bude zahájena vernisáží s doprovodným programem dne 1. 10. 2015 (vernisáž až 2.10 od 17.30hod) a potrvá až do 23.9.2015.

Pozvánka na interaktivní výstavu Svět našimi smysly

Foto z vernisáže výstavy:

Studenti na výstavě
Výstava “Svět našimi smysly” je v plném proudu jak dokládá jedna z mnoha školních tříd, které se přišli na výstavu podívat.
Na začátku lektor vysvětlí problematiku sluchového a zrakového postižení a ukáže pomůcky ke kompenzaci postižení. Poté studenti plní úkoly na jednotlivých stanovištích. Zahrají si šachy, přičichnou a přiřadí vůně, napíší na Pichtově psacím stroji apod.

Výstava “Příběhy výtvarných děl z arteterapie”

Kdy: 1. 10. 2015 – 23. 10. 2015, v kolik: po – pá 9:00 – 17:00
kde: Sál B. Bakaly – malý sál, Žerotínovo náměstí 6, Brno

VSTUP ZDARMA

VÝSTAVA JE PŘÍSTUPNÁ OD 9:00 – 13:00 PRO ŠKOLY NA OBJEDNÁVKU, OD 13:00 – 17:00 PRO VEŘEJNOST.
VÝSTAVA JE PŘÍSTUPNA POUZE VE VŠEDNÍ DNY.

V rámci výstavy Svět našimi smysly proběhne i výstava “Příběhy výtvarných děl z arteterapie”.
Tato výstava prezentuje soubor artefaktů dětí i dospívajících a současně i proces tvorby zaznamenaný na vystavených fotografiích.

Pozvánka na výstavu Příběhy výtvarných děl z arteterapie

 

Plavba lodí 2015

V rámci projektu č. 3640057 s názvem „Rodina je jednou z nevyhnutelných podmínek štěstí“ proběhla další volnočasová aktivita pro děti a rodiče. Dne 26. 8. 2015 jsme se společně vydali na plavbu parníkem po Brněnské přehradě.
Pro návštěvníky byl připraven odpolední program, při kterém jsme se projeli parníkem a mohli sdílet své zkušenosti a poznatky s ostatními. Všichni jsme si mohli užít příjemnou plavbu nebo se seznámit s technikou lodě a způsobu řízení. Pro každé dítě jsme připravili papírový parníček, který si děti mohli odnést jako památku na tento výlet. V polovině cesty byla také možnost dát si nějaké občerstvení, pobavit se, nebo si s dětmi pohrát na prolézačkách. Při cestě zpět jsme se hezky rozloučili s prázdninami a přivítali nový školní rok.
Akce mimo jiné podpořila integraci dětí s postižením mezi vrstevníky. Přínosem pro rodiče, kteří pečují o dítě se zdravotním postižením, byla možnost sdílení svých zkušeností s ostatními rodiči, kteří řeší podobné problémy jako oni. Celou akci nám zpříjemnilo i krásné počasí a odpoledne s rodinami bylo vydařené.

Zahradní slavnost 2015

Dne 11. 6. 2015 proběhla Zahradní slavnost, v rámci projektu č. 3640057 s názvem „Rodina je jednou z nevyhnutelných podmínek štěstí“. Akce proběhla na přilehlé zahradě středisek ELIADA Brno a DOREA Brno.
Zahradní slavnosti se zúčastnilo téměř 100 rodičů, dětí a také jejich přátel. Ti, kteří se slavnosti zúčastnili, zažili odpoledne plné zábavy, dobrého jídla a pití. Rodiče a všichni dospělí si mohli odpočinout u thajských masáží, celé odpoledne hrála i živá hudba. Pro děti byl připraven fotokoutek, ve kterém si mohli vyzkoušet různé kostýmy, nechat si na obličej namalovat libovolné zvíře, pohrát si s pejsky v rámci canisterapie, nebo se rozvíjet zábavnou formou v rámci interaktivních her.
Zdařilé odpoledne mělo velmi pozitivní ohlasy a po celou dobu slavnosti nám přálo i pěkné počasí.

Noc snů v brněnské ZOO

V rámci projektu č. 3640057 s názvem „Rodina je jednou z nevyhnutelných podmínek štěstí“ proběhla dne 5. 6. 2015 akce pro rodiče a děti, jejich rodinné příslušníky a přátele. Tato akce se uskutečnila v brněnské Zoologické zahradě.
Pro návštěvníky ZOO byl připraven bohatý program. Kromě obvyklé prohlídky různých druhů zvířat bylo možno shlédnout také komentovaná krmení, seznámit se s několika různými druhy dravých ptáků, vyzkoušet si jízdu na ponících a nebo se dozvědět mnoho zajímavých informací o jednotlivých přírodninách. Velmi zajímavá část pro návštěvníky byla také výtvarná přehlídka psovodů Policie ČR a ukázka práce hasičského sboru.
V rámci této akce byla podpořena integrace dětí s postižením do společenského života. Akce se všem velmi líbila a naplnila naše očekávání. Celý den nám zpříjemnilo krásné počasí, které vydrželo po celou dobu návštěvy.

Zpět na homepage